Date:19. august, 2013, 12:24

Kuma Raadio 2002

Kuma Raadio üheksas sünnipäev peeti 31. augustil 2002. aastal ja seda esmakordselt väljaspool Paidet Veski-Sillal. Tõmbenumbriks oli endiste ja praeguste tippsportlaste kardivõistlus. Võidu võttis Marko Asmer, teisena lõpetas Aivar grupp_102554Korjus, kolmas oli 20. sajandi Eesti parimaks autosportlaseks valitud Toomas Napa, neljas Jaanus Ligur, viies Ülo Mets, kuues Jüri Rautsik, seitsmes Meelis Tammre, kaheksas Urmas Välbe, üheksas Rein Tölp, kümnes Margo Uusorg, üheteistkümnes Tiit Haagma, kaheteistkümnes Martin Müürsepp, kolmeteistkümnes Priit Tomson, neljateistkümnes Lauri Lehtla, viieteistkümnes Ivar Stukolkin. Karikad andis võitjatele üle Jüri Tamm.

Teiseks põhialaks, mis tõi kohale kogu Eestimaa paremiku, oli rulluisutamise võistlus. Sõit toimus kardirajal ja loodeti, et selle ala ülivõimsale valitsejale Urmas Välbele suudab kurviderohkel trassilvalbe_102620 väärilist vastupanu osutada krossisõitja kogemusega Kert Keskpaik. Võistlus oligi väga tasavägine, kuid üllatust ei sündinud ja võidu võttis Välbe Keskpaiga ees. Kolmas oli Indrek Aarna, neljas Sanka, viies Meelis Lutter, kuues Tõnu Koppel, seitsmes Sulev Lokk, kaheksas ja ühtlasi parim naisvõistleja Enel Kõrva, üheksas Sven Puusepp, kümnes Evelin Ansip, üheteistkümnes Raivo Laanemets, kaheteistkümnes Kaspar Karik, kolmeteistkümnes Pille Härma ja neljateistkümnes Risto Lall.

Kolmas Eesti tippvõistlejad kohale meelitanud ala oli elektrooniline noolemäng. Individuaalvõistluse võitis Tiit Haidak, teine oli Meelis Aule, kolmas Mati Leis. Parim Järvamaa võistleja oli Igor Burd. Triode võistluse võitis Pro Darts (Marek Ainsam, Mati Leis, Kaido Põldma), teine oli Rakvere (Leho Aros, Mart Laidro, Rein Pärna), kolmas Mõmm (Indrek Kalgan, Koit Maarand, Vahur Pusta).

RISTSÕNADE LAHENDAMISE VÕISTLUSE võitis kuni 11aastaste vanuseklassis  Benita, teine oli Ott Lints, kolmas Sille Rästas. 12—15aastaste arvestuses oli parim Solveig Nõmm, teine laar_102649Liis Pihu, kolmas Laura Madar. 16-aastaste ja vanemate klassis võttis võidu Andres Noole, teine oli Rutt Mihkelson ja kolmas Katrin Veskis. Eliitklassis oli parim Priit Parre, järgnesid Ivar Ruiso  ja Tõnu Talve.

SOPSUVÕISTLUSE kolm paremat olid Siim Muru, Erjo Paris ja Raido Miller.

RED BULLI RATTASÕIDUS sai esikoha Steven Tammik, teise koha Silver Vatsel ja kolmanda koha Tauri Räbakon. Osales 90 võistlejat.

SPINNINGUHEITES sai esikoha Kaspar Sau, teise koha Jaan Must ning kolmanda koha Risto Reinmets. Parim naine oli Virve Krass, parim noor Keiro Vansi.

PÕDRALASKMISE võitis Kalle Grünthal, teine oli Ivar Pippenberg ja kolmas Tõnis Orumaa.

RAIDERI PÜKSTESSE RONIMISES oli parim naine Mairi, parim mees Mairo Otsnik, parim tüdruk Mari-Liis Lepikult ja parim poiss Mihkel Ritson.

PETANQUE`is jätkati ikka vana traditsiooni järgi triode võistlust. Esikoht kuulus võistkonnale EVE (Lauri Lumiste, Tarmo Susi, Eve Lehtpuu), teiseks tuli HOOLER (Andrus Eigla, Andrus parimad_pet_102709Tommula, Tanel Tinnuri) ja kolmandaks ROCK (Kristjan Talv, Martin Ausmaa, Jaak Viitmann).

BOWLINGU VÕISTLUSE võitis Raul Rebane 215 punktiga, teine oli 212 punktiga Aivar Vetik ja kolmas 198 punktiga Aimur Raudsepp. Et võita Viru Valge eriauhinda, oli vaja võistlus lõpetada täpselt 150 punktiga. Sellega said hakkama Aivar Vadi ja Tauno Timmermaa. Pärast sünnipäevalapse õnnitlemist peeti bowlinguturniir ka Kuma Raadio külalistele. Võidu võttis 170 punktiga Alar Maarend, teine oli 148 punktiga Enn Kukke ja kolmas 146 punktiga Ain Mets.

SUPERKUMA KARDIVÕISTLUS. Et sellele võistlusele pääseda tuli eelneva kuu jooksul sõita oma ringiaeg Veski-Silla hobikardi rajal kümne parema hulka. Kuma sünnipäeval peeti finaalvõistlus ja kvalifikatsioonitopi koht oli ühtlasi stardijärjekorraks. Võidu võttis Valeri, teine oli Madis Laiv ja Andres Viidikas.

PADJAMÄNGU parim naine oli Marju, teiseks tuli Jaanika. Parim tüdruk oli Kati Liisi ja Kadri ees. Meestest oli osavaim Raul Laas, teine Tõnu ja kolmas Tom Heinsalu. Poistest võitis Martin Rivo ja Silveri ees.

Õhtuse peo ja tantsumuusika eest kandsid hoolt Justament, Luci&Ane ning ansambel Vint.