Date:19. august, 2013, 09:19

Kuma Raadio 1997

Neljas sünnipäev peeti 30. augustil 1997. aastal. Üheks publikualaks kujunes sumo maadluse demonstratsioon esinemine, kus Eesti selle ala kaks kangemat Karl Lõõbas ja Madis Õunapuu teineteiselt mõõtu võtsid. Lisandus ka hulgaliselt 1997_1_175617publikualasid ja palju põnevat pakkus Iisraeli tsirkuse artistide esinemine.

VÄLKMALE võitis Ants Särgava Viljandist, teine oli Urmas Simson Harjumaalt, kolmas Argo Kültsmann Raelt ning neljas Priit Värk Paidest.

KABE kiirturniiril osales 17 mängijat, neist 2 meistrit ja 4 meistrikandidaati. Võitis paidekas Andrus Tull, teine oli Jüri Siim Türilt, kolmas Ain Rool Lehtsest ning neljandat-viiendat kohta jagasid Janne Mumme ja Valter Viisut.

TRIATLONIS startis 49 võistlejat.

Koht Nimi Ujumine
350 m
Jalgratas
15 km
Jooks
3,5 km
1.  19. Rimmo Kirsimäe /Livoonia 3.54 26.55 39.01
2.  16. Margus Tamm /Triatleet 4.07 26.06 39.51
3.  17. Ain-Alar Juhanson /SK FAN 4.17 27.09 41.07
4.  28. Hardi Randma /21CC 4.05 27.30 41.28
5.  14. Andres Kübar /Tartu Triatlon 4.20 27.20 41.41
6.  13. Ermo Aver /21CC 4.19 29.15 42.54
7.  36. Raidar Mesila /Smarten 4.40 29.36 43.10
8.  18. Jaak Evert /21CC 4.36 29.17 43.15
9.  2. Marko Greenbaum /21CC 4.35 29.26 43.30
10. 29. Assar Jõepera 4.49 30.22 43.42
11. 21. Marko Visse /21CC 4.37 29.46 43.50
12. 26. Ago Veilberg 4.52 31.40 44.00
13. 6. Kert Õismets /21CC 4.49 30.15 44.11
14. 20. Raimo Rebo /21CC 4.49 30.20 44.27
15. 38. Margo Tammepõld, Indrek Juhanson, Vadim Ivanov 5.53 31.58 44.28
16. 7. Taavi Härms 4.43 31.42 46.26
17. 39. Lembit Pallas 5.03 32.03 46.32
18. 15. Ergo Tamm 6.00 31.18 46.54
19. 3. Matis Kõverik 5.00 32.54 48.33
20. 27. Kaspar Klasmanis 4.58 32.17 48.35
21. 1. Kristo Reinsalu 6.07 35.31 48.43
22. 25. Ene Aigro /Otepää SP 4.55 34.20 48.47
23. 33. Andres Pajula 6.39 34.35 50.20
24. 34. Tõnu Oks /Tartu 6.07 35.20 50.23
25. 24. Vello Altma /Triatleet 7.22 33.56 50.44
26. 47. Kristina Voll /21CC 5.52 34.04 51.15
27. 10. Bruno Bachman /21CC 5.06 34.23 51.34
28. 35. Dag Nurm /B52 6.08 36.13 51.45
29. 9. Triin Krull /21CC 4.49 35.12 52.05
30. 30. Rein Kane /Loksa 6.19 38.20 52.54
31. 5. Karel Õismets /21CC 5.10 38.12 53.27
32. 45. Jaana Kõrbe /21CC 5.51 36.30 54.03
33. 46. Günther Väät 6.57 37.25 54.05
34. 42. Andres Metsma /Põltsamaa Jooksuklubi 7.08 39.40 54.21
35. 12. Kristel Oitmaa 6.22 36.10 54.44
36. 22. Annika, Allan, Keio Juhanson /SK FAN 6.53 37.45 55.08
37. 37. Piret Seire 6.21 39.36 55.12
38. 8. Illimar Maasing /Mazda Fännklubi 6.32 38.22 55.40
39. 11. Indrek Seire 7.35 40.23 55.49
40. 48. Piret Valkna 6.41 40.04 56.01
41. 50. Liilia Kasemets 6.52 45.00 57.45
42. 43. Alvar Kangur 6.11 38.50 58.41
43. 23. Jaanis Järvet 11.40 40.28 59.08
44. 4. Ülle Kallakmaa 10.31 43.48 1.00.08
45. 32. Margit Sõrmus /Isostar 8.37 43.35 1.03.09
46. 31. Aarne Tiit /Isostar 8.46 43.32 1.03.10
47. 41. Erki Rämmann 5.19 44.55 1.04.51
katk. 40. Kristjan Rajando /XXI saj. klubi 4.57 31.33
katk. 44. Andres Kalvik /El-San 9.01

TEATEJOOKSULE ümber Paide linna startis seekord 12 võistkonda. Viiest vahetusest vähemalt ühes pidi rajale minema õrnema soo esindaja. Vahetuste pikkused olid 2,0+1,5+1,0+3,0+2,0, kokku 9,5 km.

Koht

Meeskond Tulemus

1.

West Sport 26.47,37
Vello Misler, Rein Valdmaa, Katrin Heinsaar, Meelis Veilberg, Risto Ütsmüts

2.

Järvala 26.53,47
Emeri Põld, Raimo Viilup, Tiina Idavain, Margus Pirksaar, Marko Saar
3. Viljandi 27.05,03
Rivo Subi, Einar Kaigas, Reeda Tuula, Eero Bergman, Meelis Aasmäe
4. Haapsalu Spordikool (noorte I) 29.44,27
Dmitri Šapovalov, Inga Kulm, Jekaterina Jutkina, Sergei Valjajev, Aleksei Elram
5. El-San (noorte II) 32.01,87
Margus Haavala, Andres Kalvik, Gudrun Kaukver, Ilja Veis, Kristo Kiviorg
6. Paiker 32.24,52
Priit Treial, Rait Rausberg, Nele-Riin Airik, Rain Airik, Margo Kruusmaa
7. Street Action (noorte III) 39.24,67
Taivo Sisask, Ats Kanne, Eveli Eidemiller, Ivar Kruusenberg, Alar Võik

KOROONATURNIIRIL oli seekord 24 osalejat, kellest parimaks osutus R. Toompalu, teine oli A. Toompalu, kolmas H. Kaselo, neljandat-viiendat kohta jagasid E. Aosaare ja A. Vilismäe, 6.—10. kohta R. Pihlak, Ü. Vest, I.1997_4_175648 Kabonen ja U. Arula. 11.—15. kohal olid M. Kuurmaa, U. Ainsoo, G. Paalberg, H. Vagula, 16.—19. kohal olid A. Palmits, P. Seire, R. Kuurmaa, E. Tamm, kahekümnes oli A. Uuesoo, kahekümneesimene J. Toome ning 23.—24. kohta jagasid M. Kirss ja T. Roosioja.

RISTSÕNADE LAHENDAMISE VÕISTLUSE Onu Uno juhtimisel võitis kuni 10aastaste vanuseklassis Erki Rääk, teine oli Sander Kõiv, kolmas Helina Siidam ning neljas oli 1997_2_175746TenoTelgma. 10-15aastaste arvestuses oli parim Tuuli Kaljumets, teine Viljar Pennert, kolmas Piret Pärn, neljas Riin Valdru, viies Markko Krause ja kuues Veigo Vesman. 16aastaste ja vanemate klassis võttis võidu Uno Ainsoo Alatskivilt, teine oli Karin Salumäe, kolmas Ants Särgava. Neljas oli Rene Nõlvak, viies Juta Toome,kuues Udo Orumägi. Eliitklassis oli parim Matti Looga, järgnesid Mart Kübarsepp, Ivar Ruisu, Margus Paimets, Tõnu Talve ja Aadu Uuesoo.

SOPSUVÕISTLUSE võitis 152 osaleja seas Lauri Arro, teise koha sai Veiko Tihemets ja kolmas oli Kaido Rinne.

VÕRKPALLI mängiti samadel muruväljakutel ja sama võistlussüsteemiga neli nelja vastu. Kokku osales 13 võistkonda.

Koht 

Naiskond

Nimed

1.  Danzka Riin Koppel, Reelika Lepp, Jaanika Toom, Annika Noorkõiv
2.  Heres Annely Roost, Eve Tappo, Piret Reinfeldt, Kaili Kallasmaa, Janne Tambrikas
3.  Spordikool Kaidi Lohu, Terlika Vaar, Silva Kasemets, Aini Rao
4. Koeru
5.-6. ALEM
(vet. I koht)
Meeri Mõttus, Ell Rahnik, Vaike Lüütsepp, Mare Simukova

Koht 

Veteranid

Nimed

1.  Spordiklubi ALEM Meeri Mõttus, Ell Rahnik, Aili Mager, Vaike Lüütsepp, Ljuba Alberg
2.  Paide vald Edith Tänavots, Liivia Malken, Sirje Parmann, Tiia Arula

Koht 

Meeskond (15)

Nimed

1. Türi Tervis Jaku Uldševitš, Kristjan Iismaa, Mihkel Roosme, Kert Toobal
2. Alem Ilmar Mõttus, Margus Piik, Aivo Laidla, Ain Kivisaar
3. Trainoi Meelis Nuut, Märt Riisberg, Hannes-Reiko Alberi, Kuldar Männilaan
2.  Paide vald Edith Tänavots, Liivia Malken, Sirje Parmann, Tiia Arula

Koht 

Veteranid

Nimed

1. Eesti Telefon Vello Laidla, Avo Sinivee, Toivo Pihlik, Valdek Lugna, Veiko Tasa
2. Aravete Leo Matikainen, Jaan Rohula, Kalle Uudeküll, Avo Pukspuu
3. Haridus I Jaanus Pilv, Enn Sõmer, Andres Taimla, Alfred Kangur, Vello Vaher
4. Haridus II

PETANQUE`is jätkati triode võistlust. Osales 8 võistkonda. Parimaks osutus Kuma,teine oli Tartu Raadio, kolmas Mazda 1, neljas Kalev, viies TV3, kuues Virumaa Teataja, seitsmes Järva Maavalitsus ning kaheksas RTE&LC.

JALGRATTAKROSSI stardis oli seekord 39 võistlejat. Parimaks naiseks osutus Kea-Kaia Ilves (Dunker).

Koht Nimi Klubi Aeg
1.  14 Margus Mändoja Kona CT 38.07
2. 30 Tõnu Roosmäe Tartu Velo 38.20
3. 38 Andre Aduson S. Sport 38.33
4. 32 Joosep Madis Tallinna Rattapood 38.44
5. 6 Ain-Alar Juhanson SK FAN 39.14
6. 39 Andrus Asavi Rademar 39.26
7. 27 Tarmo Kopli 39.38
8. 21 Henno Puu Kona Team 39.47
8. 24 Raul Seema Nõmme Suusaklubi 39.47
8. 13 Kurmo Neemela Kona CT 39.47

NOOLEMÄNGUS oli osalejaid 156. Parimaks osutus Rait Toom, teine oli Mart Rootslane, kolmas Kristi Annus, neljas Roman Šašnov, viies Marika Sinijärv, kuues Alar Suur, seitsmes Riho Pihlak, kaheksas Lembit Toom, üheksas Indrek Karls 1997_3_175802ja kümnes Taavi Arro.

ÕHUPÜSSIST LASKMINE oli kavas esmakordselt ja esikoha sai Aimar Tisler, teiseks tuli Janno Männik, kolmas Vasja Pentak ning Heldur Külvi.

RIPPUMISVÕISTLUSES saavutas esikoha Kalle Puss 7.01,2, teine oli Märt Villemsaar 5.42,2, kolmas Tarmo Kivimäe 3.15,0, neljas Tõnis Puss 3.00,4, viies Egert Kalme 2.58,8, kuues Rene Puhk 2.52,9, seitsmes Marco Kukk 2.47,0, kaheksas Raul Laas 2.47,3, üheksas Tõnis Joosep 2.42,4 ja kümnes Erki Mäekivi 2.32,2.

JOONISTUSVÕISTLUSE parimad olid “Kirsimoos” Janek Valdsalu (11aastane), Aili L. (14aastane) ja Külly.

MAZDA VEDAMISEL osales 47 võistlejat. Esimese katsega said võrdse tulemuse kirja kuus võistlejat. Seejärel lisati autole lisaraskust ja selgitati ala paremad. Esikoha võitis Aksel Jalakas, teine oli Mati Ende ja kolmas Marek Jõeluht. Eriauhindadega peeti meeles Kairi Kenderit, TiiaTulpi ja Tiina Ilvest.

Õhtul kandsid peomeeleolu ja tantsutralli eest hoolt ansambel Paradoks, Artic Madness 2, Estin, Mari-Liis, DJd Virx, Rein Liivik ja Sumo.