Date:19. august, 2013, 09:44

Kuma Raadio 1998

Viies sünnipäev peeti 29. augustil 1998. aastal.

VÄLKMALE turniiril osales 1998. aastal 20 mängijat. Võitis tartlane Rauno Pärnits, teine oli Aksel Rei Tartust, kolmas Sven Raimaa Tartust, neljas Meelis Kanep Tartust, viies A. Kiltsmann, kuues Taavo Lumiste Paidest, seitsmes A. Raag Tartust, kaheksas J. Mansen, üheksas Vladimir Pennert Paidest ning kümnes Kurmet Ojamaa Paidest.

KABE kiirturniiril osales 13 mängijat, neist 3 meistrit ja 5 meistrikandidaati. Võitis paidekas Andrus Tull, teine oli Enno Jõulu Viljandist ja kolmas Jüri Siim Türilt. Teise ja kolmanda koha peale toimus järelmatš, mille võitis Viljandi meistersportlane Enno Jõulu.

TRIATLONIS startis 32 võistlejat.

Koht Nimi Aeg
1.  2 Margus Tamm /Triatleet 39.36,6
2.  26 Marko Albert /21CC 40.28,0
3.  10 Hardi Randma /21CC 40.28,3
4.  8 Ain-Alar Juhanson / Extreme Sport Paide 42.14,3
5.  13 Ermo Aver /21CC 43.46,3
6.  12 Andres Hiiemäe / Tartu Triatloni Klubi 44.19,3
7.  18 Marek Johanson / Päästeteenistus 45.17,0
8.  15 Ergo Tamm /21CC 45.50,7
9.  55 Kert Õismets /21CC 46.17,6
10. 88 Matis Kõverik /21CC 47.00,8
11. 83 Marko Greenbaum 47.35,8
12. 87 Kristjan Rajando 47.40,0
13. 17 Jaanus Johanson / Ramsi Turvas 48.27,1
14. 14 Kaspar Klasmanis /21CC 48.28,1
15. 81 Lembit Pallas /TTÜ 48.38,2
16. 11 Marko Saar / Extreme Sport Paide 48.49,6
17. 86 Laura, Helgor, Helgor /Markov 51.06,1
18. 82 Indrek Pak 51.13,6
19. 16 Triin Kull /21CC 51.13,9
20. 23 Eero Raudsepp /Raudmees 52.06,0
21. 1 Rein Kane /Loksa 52.53,5
22. 89 Indrek Juhanson, Margo Tammepõld, Anatoli Ivanov / Järvamaa Vetelpääste 53.00,3
23. 84 Anu Taveter /Jõulu 53.13,5
24. 85 Tiina Pallas /TTÜ 54.08,2
25. 5 Koit Korb 55.57,8
26. 19 Marion Adusoo / Koeru Keskkool 56.16,3
27. 25 Pirmin Tamm / Kalevi Ujumiskool 56.30,5
28. 7 Triin Härms /21CC 57.41,6
29. 90 Margus Rennig / Tabasalu TT 1.00.55,6
30. 20 Triin Lindau /21CC 1.01,05,0
31. 24 Sigrid Toom /Raudmees 1.08.05,7
32. 22 Margus Pärn / Anton KVB 1.08.5,3


KOROONATURNIIRIL osales seekord 20 osalejat. Võitis Ants Oopkaup Viimsist, teine oli Rein Hindrikus Tallinnast, kolmas Uno Ainsoo Alatskivilt, neljas Indrek Oopkaup Viimsist, viies Meelis Kuurmaa Türilt, kuues Ants Kaselo Türilt, seitsmes Siim Viisut Kehtnast, kaheksas August Vänt Türilt, üheksas Ülo Vest Türilt, kümnes Valter Viisut Kehtnast, üheteistkümnes Priit Seire Järva-Jaanist, kaheteistkümnes Raimo Kuurmaa Türilt, kolmeteistkümnes Uno Koitjärv Paidest, neljateistkümnes Rein Arvola Paidest, viieteistkümnes Aivar Mägi Türilt, kuueteistkümnes Ain Vilismäe Paidest, seitsmeteistkümnes Riina Seire Järva-Jaanist, kaheksateistkümnes Uno Arula Paidest, üheksateistkümnes Rene Liivanurm Sauelt ning kahekümnes Ivo Perna Paidest.

RISTSÕNADE LAHENDAMISE VÕISTLUSE Onu Uno juhtimisel võitis kuni 11aastaste vanuseklassis Madis Talmar, teine oli Joosep Kivimäe, kolmas Tenno Toomistu, neljas Teno Telgma, viies Õnneliis Telgma ning kuues Helina Siidam.12—15aastaste arvestuses oli parim Tuuli Kaljumets, teine Kristiina Kask, kolmas-neljas Riin Valdru ja Moonika Sepp, viies Rasmus Raamat ja kuues Veigo Vesman. 16aastaste ja vanemate klassis võttis võidu Kaido Krass, teine-kolmas Uno Ainsoo ja Rene Nõlvak.  Neljas oli Maire Kaldma, viies Kuldar Paavel, kuues Armis Kaldma. Eliitklassis oli parim Ivar Ruiso, järgnesid Rauno Pärnits, Are Metsma, Matti Looga, Margus Paimets ja Uno Ainsoo.

VIIMASEMEHEJOOKSULE registreerus 10 jooksjat, kuid kaks tundi enne jooksu alanud lausvihm peletas võistlejate rivist eemale Meelis Tammre ja Risto Ütsmütsi. Rada tuli teha oluliselt lühemaks, sest mõne koha peal oli vee sügavus üle 30 sentimeetri. Kõik 5 vahefinišit võitis Pavel Loskutov.

Koht Nimi
1.  7 Pavel Loskutov 1969
2.  8 Toomas Tarm 1968
3.  10 Marko Metsala 1974
4.  9 Arli Mändmets 1976
5.  6 Urmas Sadam 1967
6.  4 Indrek Mänd 1968
7.  2 Emeri Põld 1976
8.  5 Ain Mõnjam 1962
1 Meelis Tammre 1978
3 Risto Ütsmüts 1968

MOTOKROSS 50 cm³ 11 võistlejast sai esikoha Kermo Kiiler, teine oli Keijo Beilman, kolmas Karri Allikvee, neljas Cardo Veski, viies Andre Park, kuues Aleksei Kripkov, seitsmes Rogert Room, kaheksas Keijo Kais, üheksas Kristjan-Danel Tilk, kümnes Martin Reilent ja üheteistkümnes Rihard Kreegimets.

MEEDIA PAARISJALGPALLI 5 võistkonna osavõtul võitis Elmar,teise koha sai Ehitus kaar, kolmas TV 3 ning neljandat-viiendat kohta jagasid Järva Teataja I ja II võistkond.

RONDO SOPSUVÕISTLUSELE võitis Ulvar Järvepera, teise koha sai Rene Ross ja kolmas oli Taavi Kuusik. Järgnesid Guido Ševerev, Madis Kirss, Margus Meesak, Kalev Vanker, Margo Must, Raimo Nurmberg ja Vahe Manukjan.

VÕRKPALLI mängiti samadel muruväljakutel ja sama võistlussüsteemiga neli nelja vastu. Kokku osales 22 võistkonda.

Koht 

Naiskond

Nimed

1.  Nimetu Marit Laidro, Evelyn Külve, Anneli Roosalu, Kaire Sõmer
2.  MD Heili Mäeveer, Sirli Papstel, Aivi Laidla, Kairi Papstel
3.  Heres Eve Tappo, Anneli Roost, Kaili Kallasmaa, Janne Tambrikas, Piret Reinfeldt
4. SK
5. Tupsud
6. Alem

Koht 

Veteranid

Nimed

1.  Alem Vaike Lüütsepp, Aili Mäger, Maie Bernard, Mare Simukova

Koht 

Meeskond (12)

Nimed

1. Türi Raigo Tatrik, Kuldar Männilaan, Jako Ulaševits, Auris Mäsak
2. Taimla 7 Hannes Reino-Alberi, Janis Rohtjärv, Märt Riisberg, Ain Rooba
3. Rivaal Marko Loide, Teet Viita, Jarmo Neuhaus, Janis Sirelpuu, Kristjan Kurik

Koht 

Veteranid

Nimed

1. Alem Avo Sinivee, Vello Laidla, Tiit Pajos, Toivo Pihlik
2. Aravete Jaan Rohula, Kalle Uudeküll, Arne Aljasmaa, Heigo Tasa
3. Paide Enn Sõmer, Harry Luts, Jaanus Pilv, Peep Neier

PETANQUE`is jätkati triode võistlust. Osales 12 võistkonda. Parimaks osutus Enn (Ahto Salum, Aivo Salum, Enn Hansen),teine oli Liisu (Liidia Mäeveer, Helle Põllu, Piret Maaring), kolmas Erki (Erki Lehtpuu, Ivo Lillepea, Eve Lehtpuu).

PETANQUE’i ASETUSVÕISTLUSE parimaks osutus Marek Lehis. Järgnesid Kaili Vende teisena ja Annika Lemtsar kolmandana. Neljas oli Ando Timm,viies Peep Usler, kuues Koemets, seitsmes Janek Kriisk, kaheksas Marge Marils, üheksas Meelis Luts ja kümnes Neeme Esko.

JALGRATTAKROSSI viimasemehesõidu stardis oli taaskord 39 võistlejat. Parimaks naiseks osutus Maaris Meier, parimaks nooreks Sergei Maljušitski. Esikoha pälvis Sigvard Kukk, teiseks tuli Helmet Tamkõrv, kolmas Alges Maasikmets, neljas Joonas Maanurm, viies Raido Kodanipork ning kuues Priit Tuisk.

NOOLEMÄNGUS oli osalejaid 156. Parimaks osutus  Rait Toom, teine oli Mart Rootslane, kolmas Kristi Annus, neljas Roman Šašnov, viies Marika Sinijärv, kuues Alar Suur, seitsmes Riho Pihlak, kaheksas Lembit Toom, üheksas Indrek Karls ja kümnes Taavi Arro.

RIPPUMISVÕISTLUSES saavutas esikoha teist aastat järjest Kalle Puss 10.11,90, teine oli Tõnis Joosep 8.24,66, kolmas Virko Vantsi 5.54,86, neljas seitsme-aastane Erki Sidron 5.08,59, viies Kristo Kaugeranna 4.34,81, kuues Martin Puhk 4.29,32, seitsmes Kalev Mõru 4.20,12, kaheksas Rainer Sepp 4.19,65, üheksas Janeli Eding 4.15,25 ja kümnes Alo Aasmaa 4.15,12.

JOONISTUSVÕISTLUSELE kaasavõetud joonistustega teemal “Mina kuulan Kuma Raadiot” parimad olid Anni Kõrm (11aastane), Õnneliis Telgma ja Kadri Spriit (11aastane). Eriauhinnad pälvisid Sirley Salk ja Airi Põllu.

NAISEKANDMISE VÕISTLUS oli kavas esmakordselt. Parimaks osutuspaar Imre Ambos / Annela Ojaste, teised olid Meelis Tammre / Anna Zilberberg, kolmandad Toomas Leif / Tiina Sõmer, neljandad Margus Tamm / AnneliTamm, viiendad Igor Veikolainen / Marje Peterson, kuuendad Tiit Tamme / Klaarika Kivistik.

SPINNINGUHEITES osales 23 sportlast, kellest parimaks osutus Kalle Kroon, teine oli Kaido Krass ning kolmas Raigo Tatrik. 4.—6. kohta jagasid Taivo Kivimäe, Vassili Baluta, Ahto Trug, 7.—8. kohta Ralf Moores, Tarmo Gross, 9.—11. kohta Aimar Tisler (14aastane, parim noor), Meelis Murumets, Külvi Edur, kaheteistkümnes oli Kristjan Tommingas, 13.—15. kohta jagasid Janar Frei, Harlis Velk, Uno Arula, 16.—18. kohal olid parim naine Liivi Puhk, Tarmo Veikolainen ja Martin Puhk, 19.—20. kohal oli Rita Merema, Maldur Makler, 21. Ülle Sillisaar, 22. Rene Puhk ning 23. Tõnu Vau.

RED BULLI MAASTURIVEDAMISE võitis meeste arvestuses Ain Kruuser Ain-Alar Juhansoni ja Rain Runneli ees. Naistest oli parim Sirje Pajuri, teiseks tuli Aida Luts ja kolmandaks Tiia Saviste.

Õhtuse osa eest hoolitsesid Black Velvet, Smilers ning diskopuldis olid DJ Sumo ja DJ Virx. Toimusid ka mudelhelikopterite demonstratsioonlennud ning Martin Reimi zonglöörimis—šhow.