Date:16. august, 2013, 12:49

Kuma Raadio 1995

Teine sünnipäev peeti 2. septembril 1995. aastal. Seekord võisteldi kuueteistkümnel alal. Võrreldes esimese aastaga olid kasvanud nii võistlejate kui ka pealtvaatajate read. Male simultaani andsid seekord värskelt Moskvast male olümpiaadilt kuuenda kohaga naasnud Eesti naiskond koosseisus Tatjana Fomina, Meeliki Laesson, Leili Pärnpuu ja nende treener Hendrik Olde. Võitu ei suutnud naiste vastu saavutada keegi, kuid viigi mängisid välja Vladimir Pennert, Kalle Kangur, Taavo Lumiste ja Tarvo Piip.

VÄLKMALES võitis Viktor Voor, teise koha saavutas Tatjana Fomina, kolmandat-neljandat kohta jäid jagama Ants Vihmand ja Aivo Hommik.

KABES andis 25 laual simultaani Andrus Tull. Viigi mängisid välja Endel Lettens ja Leo Rannapalu. Kiirturniiri võitis jõgevalane Sulev Luht, teise koha sai Endel Lettens, kolmandat-neljandat kohta jagasid Õie Kroon ja Leo Rannapalu.

TRIATLON tõi seekord starti 20 võistlejat. See mis paidelasel Ain-Alar Juhansonil esimesel aastal tegemata jäi sai seekord kuhjaga tasa tehtud.

Koht Nimi Ujumine
350 m
Jalgratas
15 km
Jooks
3,5 km
Aeg
1. Ain-Alar Juhanson/Urra 4.55 (4) 28.08 (1)  7.45 (4) 40.48
2. Indrek Kelk/Tartu TR Klubi 5.14 (7) 28.25 (2)  8.36 (6) 42.15
3. Raidar Mesila/Mesila 5.17 (8) 29.33 (3)  8.37 (7) 43.27
4. Ain Roost/Livonia 4.50 (3) 29.52 (6)  9.03 (11) 43.45
5. Leela Lint/Tallinn (I naine) 4.35 (1) 29.47 (5)  9.39 (14) 44.01
6. Anti Arak/Urra 4.39 (2) 29.36 (4)  9.53 (16) 44.08
7. Oleg Davõdenko/Uspex 4.58 (6) 30.12 (7)  8.59 (9) 44.09
8. Kaarel Schmidt/Voka 7.18 (16) 32.19 (9)  6.34 (2) 46.11
9. Aleksandr Vasjagin/Uspex 5.51 (12) 32.35 (10)  8.24 (5) 46.50
10. Sergei Hodõrev/Uspex 5.27 (10) 32.17 (8)  9.14 (12) 46.58
11. Aarne Luud/Iisaku 7.23 (17) 35.04 (13)  5.59 (1) 48.26
12. Rasmus Ruuda/Väimela (parim noor) 6.17 (14) 33.58 (11)  9.02 (10) 49.17
13. Oleg Ragilo/Urra
(parim tänavaratas)
5.59 (13) 37.10 (16)  7.04 (3) 50.13
14. Taavi Härms/21CC 4.56 (5) 34.29 (12)  11.11 (17) 50.36
15. Aarne Tiit/Tartu 8.45 (19) 33.47 (14)  9.47 (15) 52.19
16. Lembit Veerberk/Triatleet 7.37 (18) 36.23 (14)  9.15 (13) 53.15
17. Kristiina Schmidt/Voka 7.07 (15) 38.52 (17)  8.52 (8) 54.51
18. Triin Härms/ESG 5.20 (9) 39.56 (18)  13.52 (19) 59.08
19. Tiimo Tõnisson/Tallinn 10.10 (20) 40.07 (19)  12.02 (18) 1:02.19
20. Indrek Juhanson/Paide (tänavaratas) 5.50 (11) katkestas

 

TEATEJOOKSULE ümber Paide linna tuli startis seegi kord 9 võistkonda. Võitja võistkond jooksis rajarekordi üle 6 sekundiga. Teise koha võistkond oli mullusest rekordist parem 3 sekundit ja kolmandana lõpetanud Järvala võistkond oli eelmise aasta võitja tulemusest kõigest sekundi aeglasem. Viiest vahetusest vähemalt ühes pidi rajale minema õrnema soo esindaja. Vahetuste pikkused olid 2,0+1,5+1,0+3,0+2,0, kokku 9,5 km.

Koht

Meeskond Tulemus

1.

Jooksuklubi “Hiiu” 26.47,0
Urmas Põldre, Riho Mänt, Inessa Tamme, Indrek Mänd, Urms Sadam

2.

“Koff” 26.50,0
Armo Hiie, Timo Härm, Galina Bernart, Meelis Veilberg, Risto Ütsmüts
3. “Järvala” 26.54,0
Janno Viilup, Kristo Reinsalu, Tiina Idavain, Margus Pirksaar, Emeri Põld
4. “Hellys” 27.45,0
Tarmo Aru, Paavo Rõigas, Maia Kook, Andris Sprivul, Urmas Pungar
5. “Tursk” 30.08
Ain-Alar Juhanson, Egon Hiob, Gudrun Kaukver, Oleg Ragilo, Tarmo Saare
6. Palamuse 30.35
Hannes Nigulas, Vaido Ilmjärv, Kaily Moones, Kaido Koppel, Kalle Kolberg
7. Paide Ühisgümnaasium (noorte esimene) 32.05
Maido Maiman, Kristo Kiviorg, Kairi Sepp, Raimo Viilup, Raido Paseüld
8. Türi Majandusgümnaasium (noorte teine) 33.22
Jaanus Suvi, Tarmo Nigols, Regina Toomela, Andrus Lung, Marek Kotsulium
9. “Tallaalune” (noorte kolmas) 42.33
Indrek Koppel, Jaanus Kopolovits, Kadri Toom, Ivar Kruusenberg, Veiko

 

MOTOKROSS 50 cm³ oli seekord pikema võistlejate riviga. Eelmise aasta võitu kaitses Heido Havam, teist kohta Raigo Suija ja kohalike pealtvaatajate suureks meeleheaks suutis eelmisel aastal viimase kohaga lõpetanud türilane Tauri Must tõusta seekord pjedestaali kolmandale astmele. Neljas oli Siim Voort, viies Raido Lentsment, kuues Jüri Triisa, seitsmes Tõnu Kivija, kaheksas Lauri Lehtla, üheksas poistele südi vastupanu osutanud Siret Kroon, kümnes Jaan Valvik, üheteistkümnes Rogert Room, kaheteistkümnes kolmeaastane Karri Allikvee ja kolmeteistkümnes Kevin Ambus.

VÕRKPALLI mängiti samadel muruväljakutel ja sama võistlussüsteemiga neli nelja vastu.

Koht

Naiskond

Nimed

1. “KAIRE” Mare Komendant, Anu Orula, Marit Laidsoo, Kaire Sõmer
2. “Pool 7” Anne Timmermann, Liivia Malken, Piret Maaring, Urme Tipp
3. “Heres I” Eve Tappo, Anneli Roost, Kaili Kallasmaa, Piret Reinfeldt
4. “Lühikesed+Pikadd” Heidi Mäeveer, Heili Mäeveer, Sirli Papstel, Janne Tambrikas
5. KSK Alem (veteranid) Ell Rahnik, Linda Trun, Aili Mäger, Lea Borodenko

Koht

Meeskond

Nimed

1. Heres Märt Riisberg, Reino-Albri Hannes, Janis Rohtjärv, Meelis Nuut
2. Türi SK Villi Vantsi, Sven Silling, Raigo Tatrik, Kuldar Männilaan
3. Türi KPK Ilmar Mõttus, Margus Piik, Marek Merimäe, Aivo Laidla
4. “Viie pärast 7” Jüri Tambets, Meelis Tambets, Ain Kivisaar, Andrek Põllumäe
5. Haridus (veteranid) Jaanus Taimla, Andres Taimla, Jaanus Pilv, Peep Neier

 

AMMULASKMISES osales 51 võistlejat. Kui eelmisel aastal võideti 30ne silmaga, siis seekord jäi maksimum väljalaskmata, küll aga oli konkurents tasavägisem ja 29 silmaga jagasid esimest kuni kolmandat kohta Aigar Sepp, Uku Pressmann ja Terje Toomistu. Neljas oli Tarmo Nesler ning viiendat kuni kuuendat kohta jagasid Kristjan Talv ja Ken Koemets.

KOROONATURNIIRI võitis Kardon Kõiv, teine oli paidelane Mati Vaarma ja kolmas türilane Mati Kilvet.

PETANQUE`is jätkati triode võistlust. Ja nii nagu aasta varem, sai seekordki kaasa lüüa 12 eelregistreerunud võistkonda. Võidu võttis võistkond Ki-Ki (Kalev Lillepea, Gennadi Prohhorov ja Ly Lumiste). Teine oli võistkond V.I.P. (Erki Moosel, Indrek Kivimäe, Vahur Palu). Kolmas Dragons (Erki Lehtpuu, Tarmo Lehtpuu, Margus Suvi). Neljanda koha sai Rapla võistkond KKP, viienda MAU, kuuenda Tartu võistkond Prius, seitsmes SOO, kaheksas APS, üheksas Heli, kümnes Nunnud ja viimaseid kohti jagasid Ku-Ku ja Head inimesed.

SOPSUVÕISTLUSELE võitis Marek Metsler, teist kohta jagasid Janter Saar ja Kristo Kiviorg. 4.-10 kohta jäid jagama Kaur Saul, Kaido Vanaveski, Ivar Peil, Indrek Kivimäe, Rando Metsalu, Indrek Hansen ja Aleksander Ivanov.

RISTSÕNADE LAHENDAMISE VÕISTLUSE kuni 12-aastaste vanuseklassis võitis Karit Kivimäe, teine oli Riin Valdur ja kolmas Jaanus Reitel. 13-16-aastaste arvestuses oli parim Tiina Tõnisson, teine Kaupo Liivorg ja kolmas Enn Talvik. 17-aastaste ja vanemate klassis võttis võidu ajakirja Maaja kirjastaja Matti Looga, teine Peep Koppel, ja kolmandat-neljandat kohta jagasid Sulev Ojamets ja Are Metsmaa.

MEEDIATE TÄNAVAKORVPALL oli kavas uue alana. 19 võistkonna konkurentsis võitis esikoha Liivimaa Kroonika (Tarvi Uusen, Margo Uusen, Andres Kull). Teise koha sai Sakala ja Mulgi Kuku ühendvõistkond (Ain Kivilaan, Tanel Kuldsepp, Marko Karjus, Koit Karjus). Kolmas oli võistkond Triatleedid (Ain-Alar Juhanson, Oleg Ragilo, Alar Karu ja Janno Viilup). Neljas Tartu Kuku (Kristjan Vassil, Toomas Vabamäe, Toomas Kapp). 5.-8. kohta jäid jagama Riigikogu Spordiklubi (Daimar Liiv, Aaro Mõttus, Andrus Villem), Spordileht (Erki Kasenurm, Andres Kollo, Rait Berkman), Põhjarannik (Kaarel Schmidt, Hillar Neiland, Rene Kundla), Uuno Raadio (Robert Peterson, Martin Tammel, Olev Riisberg, Marko Lepik, Aivar Priidel). 9.-12. kohta jagasid Raadio 2 (Kaido Vanaveski, Martin Krisberg, Sven Maibaum, Marko Kogerman), Järva Teataja (Aarne Värk, Andres Agasild, Priit Evardi), Figurius (Lauri Eidermann, Marek Schoppe, Tõnis Saar), Eesti Sõnumid (Priit Leito, Tarmo Paju, Gert Markov). 13.-16. kohta jagasid Kose Valla Teataja (Indrek Rettel, Kaspar Rettel, Tõnu Adamson), Post (Vallot Pukk, Ain Koppel, Marek Piliste, Sven Liba), TIPP-TOP Sport (Villu Ester, Andres Kuusk, Ivar Siig), RTV (Uku Presman, Ain Kalda, Alvar Siimann, Teet Põld, Ivar Murel), 17.-19. kohta jagasid Kuma (Rein Liivik, Rain Runnel, Kalle Grünthal, Ahto Trug, Alo Lillepea), Järva Kuku (Toomas Jõgi, Veiko Kirsti, Kristjan Sikk, Alo Ivask, Anti Arulepp) ja Maaleht (Jaanus Püümann, Üllar Leite, Lembit Kahu).

Pärast sportlikku poolt pakkus inimestele meelelahutust mudellennukite demonstratsioonesinemine. Õhtuse kultuuriprogrammi eest hoolitsesid Mr. Happyman, MC Leo ja Kuma Raadio tantsuorkester.