Date:19. august, 2013, 08:23

Kuma Raadio 1996

Kolmas sünnipäev peeti 31. augustil 1996. aastal. Lisaks sporditegemisele olid imetlemiseks ja proovisõitudeks kohal Fiati uuemad mudelid ja Treki jalgrattad. Imetlust väärisid hambaatleet Voldemar Kuristiku vahepalad. Malesimultaani1996_2_134733 andis Lembit Oll. Ainsana suutis viigi suurmeistri vastu välja mängida Kurmet Ojamaa.1996_1_134806

VÄLKMALES osales 28 mängijat. Võitis Tõnu Nael, teine oli Argo Kiltsmann, kolmas Ants Särgava, neljas Jaan Sander, viies Tarvo Piip, kuues Heike Sander, seitsmes Enn Kleemeier ja kaheksas Hugo Hommik.

KABES andis simultaani Andrus Tull. Võidu mängisid välja Õie Kroon ja Raul Mironov. Välkturniiri võitis 12 kabetaja seast Andrus Tull, teine oli Valter Viisut, kolmas Jaan Rohtsalu, neljas Jüri Siim viies, Vallo Aaresild , kuues Kaido Kiin, seitsmendat-kaheksandat kohta jagasid Õie Kroon ja Sulev Luht. Üheksas oli Urmas Poom, kümnes Raul Mironov, üheteistkümnes Leo Rannapalu, kaheteistkümnes Urmas Paluoja.

TRIATLONIS startis 54 võistlejat, mis oli 1996. aastal Eestis peetud triatlonivõistluste rekord.

 

Koht Nimi Ujumine
350 m
Jalgratas
15 km
Jooks
3,5 km
1.  7. Margus Tamm /Triatleet 4.52 26.45 39.36
2.  27. Hardi Randma /21CC 4.26 28.03 40.50
3.  26. Alvar Viikmäe /TTÜ SK 5.31 28.15 41.28
4.  29. Oleg Davõdenko /Uspex 5.39 29.30 42.09
5.  35. Pavo Raudsepp 5.35 29.18 43.18
6.  42. Olaf Mihelson 5.42 30.35 43.22
7.  48. Raider Mesila 30.20 43.38
8.  32. Robert Mirski (parim noor) 29.16 43.42
9.  25. Ago Veilberg 6.10 31.52 43.50
10. 23. Jaak Evert /XXI saj. klubi 6.12 30.46 43.59
11. 24. Ain Roost /Livonia 6.04 30.22 44.08
12. 14. Marko Visse /21CC 5.06 30.27 44.15
13. 20. Kristjan Rajando /21CC 6.29 31.28 44.20
14. 17. Aleksander Vasjagin /Uspex 6.16 31.42 44.39
15. 34. Ain-Alar Juhanson /Fan 34.00 44.49
16. 1. Veiko Kibena /Mäksa 6.56 31.45 45.03
17. 19. Kaarel Schmidt /Voka 6.49 31.40 45.14
18. 10. Ivar Tänover /21CC 4.49 30.12 45.19
19. 52.  Anti Arak 45.40
20. 47.  Lembit Pallas 6.46 31.25 45.42
21. 37. Jüri Hiiemäe, Margo Tammepõld, Indrek Juhanson 6.00 33.00 45.45
22. 36. Oleg Ragilo 7.45 35.20 45.48
23. 13. Kert Õismets 46.22
24. 12. Marko Greenbaum 6.20 31.40 47.28
25. 40. Margus Püvi 5.54 34.25 47.38
26. 28. Sergei Hodõrev /Uspex 5.59 34.39 48.05
27. 44. Aare Heinla /B52 6.18 34.15 48.37
28. 3. Priit Põldmaa /Hammerlock 7.29 35.23 48.45
29. 2. Harri Männik /Hammerlock 7.41 35.20 48.49
30. 43. Raimo Rebo /21CC 5.48 34.30 48.54
31. 33. Taavi Härms /21CC 5.12 34.00 49.11
32. 31. Taivo Krabi /21CC 6.18 34.47 49.12
33. 54. Kristiina Voll (parim naine) 6.32 34.18 49.24
34. 8. Margo Post /Pärnu Ratas 6.26 34.35 50.02
35. 46. Tiina Pallas 6.40 34.35 50.18
36. 11. Arvi Nool / (parim tänavaratas) 5.58 35.50 50.55
37. 39. Andres Metsma /Peda 7.50 35.36 51.04
38. 18. Kristiina Schmidt 7.18 35.27 52.10
39. 16. Ergo Tamm 6.31 35.52 53.20
40. 45. Erik Nääb 5.35 35.56 53.42
41. 9. Kaido Juurik /Pärnu Rattapood 8.05 35.12 54.15
42. 38. Triin Krull /21CC 5.26 35.42 55.40
43. 49. Kaspar Klasmanis 8.00 35.53 56.15
44. 50. Tiina Beljajeva /Järva 7.07 35.59 56.25
45. 4. Denis Stahnevitš /Hammerlock 5.24 38.56 56.34
46. 5. Janek Molokov 7.54 36.40 57.12
47. 6. Vello Kohv 7.40 38.58 57.57
48. 51. Timo Tõnisson 10.30 42.53 58.29
49. 41. Raigo Piibar 8.15 36.37 58.40
50. 21. Sirli Romanenko 9.08 36.28 59.07
51. 15. Tanel Tamm 8.03 36.27 63.26
52. 30. Triin Härms 5.22 36.12 63.30
53. 22. Liina Org 8.23 46.00 68.55
katk. Günter Väärt

 

TEATEJOOKSULE ümber Paide linna startis seekord 12 võistkonda.  Viiest vahetusest vähemalt ühes pidi rajale minema õrnema soo esindaja. Vahetuste pikkused olid 2,0+1,5+1,0+3,0+2,0, kokku 9,5 km.

 

Koht

Meeskond Tulemus

1.

Nõmme Kergejõustikuklubi I 29.10
Riho Ment, Andres Laast, Evelin Kärner, Toomas Tarm, Urmas Sadam

2.

Sageli 30.20
Ailar Anton, Kristjan Pärnamägi, Ethel Lauri, Meelis Tamre, Kristjan Lemberg
3. Järvala 30.22
Marko Saar, Heino Kurrikoff, Tiina Idavain, Egon Hiob, Raimo Viilup
4. Nõmme Kergejõustikuklubi II 30.25
Urmas Põldre, Toomas Klasen, Heddy Klasen, Ain Mõnjam, Andre Provõrko
5. Viljandi Staier 31.21
Rivo Subi, Raivo Nõmm, Agneta Land, Ürjo Loog, Ants Kuusik
6. Läänemaa Spordikool (kuni 15-aastased) (noorte I) 32.32
Sergei Valjajev, Sergei Tšelepanikov, Jekaterina Jutkina, Aleksei Saveljev, Aleksei Ellram
7. Ida-Virumaa “Uspex” triatloniklubi 32.53
Aleksander Vasjagin, Oleg Davõdenko, Kristina Schmidt, Kaarel Schmidt, Sergei Hõdõrev
8. Fan 32.58
Tarmo Saare, Oleg Ragilo, Õnnela, Pavo Raudsepp, Ain-Alar Juhanson
9. Hammerlock 35.25
Harri Männik, Priit Põldma, Denis Stanhevits, Jaan Kesküla, Liilia Kesküla
10. El-San (noorte II) 36.27
Kristo Kiviorg, Margus Haavala, Raido Paesüld, Andres Kalvik, Gudrun Kaukver
11. Jalgrattad 38.22
Raul Arula, Janek Ermel, Toomas Kirsipuu, Kristina Ljadov, Oleg Ljadov
12. Tallinna Rattapood 38.25
Joel Naurits, Uusen Hindrik, Rutti Luksepp, Jaanus Prükkel, Helmet Tamkõrv

 

MOTOKROSSIS 50 cm³ oli seekord osavõtjaid kümmekond. Kahel esimesel aastal teise koha välja sõitnud Raigo Suija tõusis seekord pjedestaali kõrgeimale astmele, teine oli Jüri Triisa, kolmas Tauri Must, neljas Siret Kroon, viies Rauno Voldek, kuues Karri Allikvee, seitsmes Jaan Valvik, kaheksas Siim Voort, üheksas Kevin Ambus ning kümnes Lauri Lehtla, kes kuus aastat hiljem tuli motokrossis noorte maailmameistriks ja osales 2002. aastal Veski-Sillal Kuma Raadio 9. sünnipäeval olümpiamedali võitjate ja maailmameistrite kardisõidus. 1996_4_134835

KOROONATURNIIRIL osales seekord 12 meest, kellest parimaks osutus Ülo Vest, teine oli Meelis Kuurmaa, kolmas Tarmo Tuule, neljas Eduard Reemann, viies Mati Kiivet, kuues Heivo Murdmets, seitsmendat-kaheksandat kohta jagasid Ivar Tõldsõp ja Renee Rodima, üheksas oli Raimo Kuurmaa, kümnes Peeter Jullinen, üheteistkümnes Ollev Ulp ning kaheteistkümnenda koha saavutas Veiko Reinmets.

MEEDIATE TÄNAVAKORVPALL oli kavas teist aastat. 13 võistkonna konkurentsis kaitses oma mullust võitu Liivimaa Kroonika.

 

Koht Meeskond Nimed
1.  Liivimaa Kroonika Einar Ellermaa, Margo Uusen, Tarvi Uusen, Andres Kull
2. Kuma Raadio Kalle Grünthal, Tarmo Gross, Indrek Kivimäe, Vahur Palu
3. Viru Raadio Alar Tasa, Aleks Fjodorov, Hillar Neilend, Heiki Linnard
4. Spordileht 2 Erki Kasenurm, Andres Kollo, Marek Schoppe
5. Sõnumileht Indrek Juss, Kristjan Tamm, Tarmo Paju
6. Türi Rahvaleht Anti Arulepp, Kaido Eller, Tõnu Survo, Raivo Tuulis
7. Raadio Vironia
Virumaa Teataja
Arti Mägi, Margus Martin, Aivar Ojaperv
8. Maaleht
Pühapäevaleht
Jaanus Püümann, Üllar Leete, Viljandu Tulit, Villu Varblane
9. Riigi Raadio Illimar Ploom, Ott Ummelas, Marek Saal, Hillar Peets
10. Mulgi Kuku Martin Arula, Janek Metsla, Toomas Kõiv
11. Spordileht 1
12. TV3 Andres Kuusk, Villu Ester, Uku Presmann, Alvar Siimann
13. Järva Kuku Andres Piirsalu, Kaarel Pormann, Kristjan Sikk, Toomas Jõgi

 

RISTSÕNADE LAHENDAMISE VÕISTLUSE Onu Uno juhtimisel võitis kuni 11-aastaste vanuseklassis Tuuli Kaljumets, teine oli Kristiina Kask ja kolmas Karit Kivimäe. Järgnesid Moonika Sepp, Maiken Haarde ja Jaan&Valdo. 1996_3_13485612—15aastaste arvestuses oli parim Riin Valdur, teine Rasmus Raamat ja kolmas Mariliis Must. 16aastaste ja vanemate klassis võttis võidu ajakirja Maaja kirjastaja Matti Looga, teine Vairo Raja, ja kolmas oli Ants Särgava. Neljas oli Ivar Tõldsep, viies Tarmo Tuule, kuues Rene Nõlvak ja parima naisterahvana üldarvestuse seitsmendal kohal Tiina Tõnisson.

SOPSUVÕISTLUSE võitis Rasmus Eelmaa, teise koha sai Marken Palu ja kolmas oli Taavi Veskimäe. 4.—18. kohta jäid jagama Leevi Remmer, Kaspar Mägi, Rait Toom, Hardi Tamme, Veigo Vestman, Kristen Vestung, Tarvo Piip, Tarmo Kivimäe, Helina Luukas, Rauno Vestung, Elar Peterson, Tanel Part, Joel Piirikuus, Taavi Kivimäe ja Indrek Hansen.

VÕRKPALLI mängiti samadel muruväljakutel ja sama võistlussüsteemiga neli nelja vastu. Kokku osales 35 võistkonda, mida oli rohkem kui eelmistel aastatel.

 

Koht 

Naiskond

Nimed

1.  “KAIRE” Paide segu Margit Laidro, Kaire Sõmer, Marina Väljas, Mare Komendant
2.  “MATI” Tallinn Riina Koppel, Regina Rähmanen, Reelika Lepp, Hellika Kits
3.  “KATI” Tallinn Jaanika Toom, Maret Miilen, Sirje Raassild, Annika Noorkõiv
5.-6. “HERES” Piret Reinfeld, Anneli Roost, Kaili Kallasmaa, Eve Tappo
5.-6. “ALEM”
(veteranide I koht)
Meeri Mõttus, Ell Rahnik, Vaike Lüütsepp, Mare Simukova
5.-6. “DASHING” Paide Heidi Mäeveer, Heili Mäeveer, Karin Olševski, Kristel Heinla
7.-8. “HELI” Tallinn Heli Kirt, Piia Ossip, Triin Tomingas, Monika Kits,
7.-8. “KAREDA” Pille Seire, Irena Lehtmets, Krista Malla, Riina Vahtramäe
9.-10. “KUMA” Mare Paas, Kersti Ilves, Katrin Kaasik, Kristin Kaasik
9.-10. “MARKS” Paide Marge Kitsingi, Piret Maaring, Ulvi Järvik, Ingrid Linkov
11.-12. “PÄIKE” Tallinn Margit Viilep, Janne Päeske, Kristina Männa, Tiina Beljajeva
11.-12. “NIPITIRI” Paide Sigrid Saar, Merje Mahmastol, Maris Härma, Kaidi Lohu

Koht 

Meeskond

Nimed

1.  “HERTUNA” Paide segu Meelis Nuut, Märt Riisberg, Hannes-Reino Albri, Janis Rohtjärv
2.  “VANT” Türi Kert Toobal, Auris Mäsak, Mihkel Roosme, Kristjan Iismaa
3. “TÜRI” Aivo Laidla, Margus Piik, Raigo Tatrik, Marek Merimäe
4. “TORPEEDO” Türi Sven Siling, Taavi Raba, Kuldar Männilaan, Argo Ojamäe
5.-8. “EKS” Viljandi Egon Edo, Tarmo Visnap, Leo Leetma, Aivar Linsi
  “VELLU” Tartu Vellu Tomson, Toomas Raud, Ossul Aleks, Andres Saetalu, Rain Raud
  “MATI” Tallinn Argo Viikmann, Mati Ende, Agur Jõgi, Mait Kohk
  “ANNUS” Tamsalu Ahto Annus, Tarmo Annus, Ruudo Annus, Kurmo Annus
9.-12. “JAKU” Türi Peto Miljand, Jaku Ulasevitš, Raido Kuusik, Ragnar Kirsipuu
  “JÄRVA-JAANI I” Teet Kallakmaa, Mikk Kallakmaa, Hanno Pevkur, Ain Kanne
  “DRINK-TIIM” Paide Ain Rooba, Viljo Jüristo, Ago Randrüüt, Teio Töttö
“MISTER FIX” Paide Veiko Luts, Janno Kiviorg, Ain Kivisaar, Ahto Salum
13.-16. “EL-SAN” Paide Andres Kalvik, Kristo Kiviorg, Margus Haavala, Raido Paesüld
  “VIIMSI PAGAR” Toivo Selvet, Tarmo Kalmann, Andres Remmel, Urmas Lilleorg
  “NOORMEHED” Pärnu-Jaagupi Jaanus Kodasma, Riho Tauts, Vello Kalden, Ilmar Prei
  “FAN” Paide Ain-Alar Juhanson, Oleg Ragilo, Alar Karu, Pavo Raudsepp
17.-20. “SEPAPOISID” Paide Üllar Laprik, Viljar Kont, Jaanus Jasson, Urmas Ivanov
  “MAKRIL” Paide Kristjan Vestung, Rauno Vestung, Kalev Kamlat, Aivar Lembra, Tarmo Nesler
  “KEVADE” Paide Lauri Laane, Rein Lehtla, Andrus Seervald, Germo Ilvesmets
  “JÄRVA-JAANI II”

Koht 

Veteranid

Nimed

1. ARAVETE Leo Matikainen, Jaan Rohula, Avo Sinivee, Kalle Uudeküll
2. SÄREVERE Kalle Saidla, Tiit Kavak, Heldur Rausberg, Eiko Tasa
3. PÄSSUD Mati Kuusk, Riho Nõmmik, Kristjan Eerma, Mati Jaanus

 

AMMULASKMISES osales 62 võistlejat. Nii nagu ka üle-eelmisel aastal, võideti tänavugi maksimaalse 30 silmaga, mille laskis välja Kristjan Ellamaa, teise koha sai 29 silmaga Uku Presmann, kolmas oli 27 silmaga Anneli Paas.

PETANQUE`is jätkati triode võistlust. Ja nii nagu varemgi, sai seekordki kaasa lüüa 12 eelregistreerunud võistkonda.

 

Koht Meeskond Nimed
1.  ERA Reigo Luurmees, Aivar Paul, Rahel Hütt
2. EHE Erki Lehtpuu, Herki Linnusaar, Enn Lehtpuu
3. KUMA Indrek Kivimäe, Ahto Trug, Vahur Palu
4. TUUL Kalju Lillepea, Ivo Lillepea, Tanel Tuuleveski
5. JOEL Rainer Vällmann, Urmek Putakavitš, Carl Tubarik
6. SOO Tarmo Neemelo, Jaan Pajuste, Raivo Kriivason
7. TV3 Uku Presman, Villu Ester, Ülle Pressmann
8. SOS Jüri Hiiemäe, Andres Juhanson, Aivo Salur
9.-12. RAHULIKUD MEHED Indrek Juhanson, Gert Teder, Margo Tammepõld
9.-12. TIROL Marek Merisalu, Janno Viilup, Margus Hirbaum
9.-12. PRINCE HEATS Külli Viigimäe, Mirjam Parmasto, Raigo Piibar
9.-12. RTE-9 Erkki Moosel, Toomas Vene, Loopere-Põder

 

JALGRATTAKROSS (viimase mehe sõit) toimus esimest aastat. Sellise startijate koosseisuga võistlust ei ole Eestimaal tõenäoliselt ei enne ega pärast seda peetud. Rajale läksid Aavo Pikkuus, Oleg Ljadov, Toomas Kirsipuu, Aivar Murd, Rutti 1996_5_134916Luksepp. Kõik selle hetke tugevamad tegijad ja ka Eesti koondise peatreener Urmas Karlson. Kohalikest võistlejatest lükkas ratta rajale Riho Kapp. Tegemist oli viimase mehe sõiduga, kus alates kolmandast (800-meetrisest) ringist kaks viimast välja langesid. Parimaks osutus Janek Ermel (Tartu PRT), teine oli Sigvard Kukk (Havai Ekspress), kolmas Helmet Tamkõrv (Rattapood), neljas Urmas Välbe (Nõmme Spordiklubi), viies Erki Pütsep (Jõgeva Centrum), kuues Raido Kodanipork, seitsmes Margus Tamm (Triatleet), kaheksas Joel Naurits (Rattapood), üheksas Lauri Resik (Laugu Võistluste Klubi), kümnes Urmas Karlson (S-Sport), üheteistkümnes Oliver Juhanson (Havai Ekspress), kaheteistkümnes ning ühtlasi parim noor Ivar Kunila (Rattapood). Parim naine oli Tiina Pallas TTÜ SK-st.

NOOLEMÄNGUS ei oldud samuti varem võisteldud. Parimaks osutus 10 mänguri konkurentsis Ando Arula, teine oli Aalman, kolmas Raivo Paalpere, neljas Sven Mikser, viies Erko 1996_6_134934Jüristo, kuues Janno Saksniit, seitsmes Sirle Romanenko, kaheksas Hillar Villand, üheksas Sven Mustonen ja kümnes Jüri Karus.

RAMMUMEHEVÕISTLUS oli kavas samuti esmakordselt. Võisteldi auto vedamises, palgiheitmises ja rippumises.

 

Koht Nimi Punktid Auto vedamine Palgiheide Rippumine
1.  Rain Tulp 7,5 4,5 1 2
2. Aare Kabel 10 2 3 5
3. Madis Õunapuu 12 1 2 9
4. Villu Naaber 13 6 4 3
5. Enno Palmi 16 3 6 7
6. Margo Klementa 17,5 8,5 8 1
7. Allar Bergštein 18 7 5 6
8. Aksel Jalakas 19,5 4,5 7 8
9. Märt Liivak 21,5 8,5 9 4

 

1996_7_135241JOONISTUSVÕISTLUSE parimad olid Martin Kask, Ülla Saar, Tarmo ja ergutusauhinna sai Teno.
NUNNUKONKURSILE tõi nii suurima kapsa kui ka porgandi Hans Kaselo, ergutusauhinna vääriliseks tunnistati Jaan V. “Rockkartul”.

Pärast sportlikku poolt pakkus inimestele meelelahutust mudellennukite demonstratsioonesinemine. Õhtuse kultuuriprogrammi eest hoolitsesid Mr. Happyman, Paradoks, DJ Sumo ja DJ Rein Liivik.